Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimleri İOS ve MAC (Apple ürünlerinde) izleyebilirmiyim?

Hiçbir cihaz için kısıtlama getirilmemiştir. Apple’ın tüm ürünlerinde eğitimleri izleyebilirsiniz.

Telefon ve Tabletlerden videoları izleyebilirmiyim ?

Evet izleyebilirsiniz. Hiçbir cihaz için kısıtlama getirilmemiştir. Tüm interneti olan cihazlarda videoları izleyebilirsiniz.

İzleme Hakkı var mı, ne kadar ?

İzleme hakları her bir ders videosu için 3 aylık Paketlerde (3 Hak), 6 aylık paketlerde ise (5 Hak) olarak belirlenmiştir. Örn : 50 derslik bir videoda toplam hakkınız (50*5=250)‘dir. Bir videonun %80‘lık kısmını izlediğinizde 1 izleme hakkınız düşecektir.

Eğitim Süresi var mı, ne kadar ?

Eğitim süreleri sabit 3 ve 6 ay olarak belirlenmiştir. Satın aldığınız tarih baz alınarak 90-180 gün otomatikman tanımlanmış olarak açılacaktır. 90-180 gün sonunda videolar’a erişim kapatılacaktır.

Aldığım Kitap/Dökümanlar ne zaman kargolanır ?

En Geç 3 İş günü olmak kaydıyla, hafta içi sitemiz üzerinden aldığınız Kitap/Döküman vb. ürünler 15:30’a kadar yapıldığı taktir de o gün içerisinde kargoya teslim edilir. 15:30 sonrasında verilen siparişler ise bir ertesi iş gününe sarkmaktadır.

Hafta sonları sadece CUMARTESİ günleri verilen siparişler 11:30’a kadar sipariş edilirse o gün içerisinde kargolanır. 11:30’dan sonra verilecek siparişler ise Pazartesi kargolanacaktır.

Eğitim satın aldım nasıl izlerim? Kitabın gelmesini beklemek zorunda mıyım?

Eğitim paketlerinden herhangi birisini satın aldığınız taktirde ödeme gerçekleştikten hemen sonra sistem sizin adınıza videolar oluşturacaktır, yaklaşık 1 saat içinde videolarınız hazır olacak ve izlemeye başlayabileceksiniz.  Bu durumda kitabı beklemenize gerek kalmayacaktır.

Google Chrome - Mozilla - Opera tarayıcılarında video açılmıyor?

Videolar tüm tarayıcılara uygun olarak tasarlanmıştır. Fakat tarayıcınızda bulunan bazı eklentileri (Video indirme eklentileri, Reklam engelleyici eklentileri vb.) sistem kötü amaçlı olarak algılayacağından videoları açmanıza izin vermeyecektir.  Eklentileri kaldırdığınız durumda sayfayı yeniledikten sonra otomatikman açılacaktır.

Yabancı uyrukluyum siteye kayıt olmak istiyorum ama olamıyorum nasıl yapabilirim?

Yabancı uyruklu öğrenciler için  Menüler >> Destek >> Yabancı Öğrenci Kayıt Formu sayfasından formda görünen bilgileri ve pasaportunuzun resimli yüzünün fotoğrafını doldurup ve Geçici TC kimlik numaranızı tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Tarafımızdan işlemler doğrulanıp onaylandıktan sonra ilettiğiniz telefon numarasından tarafınıza kullanıcı bilgileriniz gönderilecektir. Aksi durumlarda  [email protected] adresinden veya iletişim sayfasında bulunan bilgilerden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

T.C. Kimlik doğrularken hata alıyorum ne yapabilirim ?

T.C. kimlik doğrularken Adınız, Soyadınız, Doğum Yılınızı ve T.C. numaranızı doğru girdiğinizden eminseniz.  Formun Doğum yılı alanını kontrol etmenizi öneririz. Doğum yılı alanında gün.ay.yıl olarak değilde sadece doğum yılınızı girmeniz istenmektedir. Örn: 1990 olarak tanımladığınızda herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Aksi durumlarda İletişim sayfasında bulunan iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

TUSEV Mobil Uygulamasına başka cihazdan giriş yapamıyorum ?

TUSEV mobil uygulaması tek bir üyelik için geçerli olmak kaydı ile tek bir cihaza entegre edilmektedir. Başka bir cihazdan giriş yapılamamaktadır. Şayet kullanıcı cihazını değiştirmesi, bozulması ve yeni cihaz alması durumunda İletişim sayfasında bulunan iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşarak bu bilgiyi bizimle paylaşmaları gerekmektedir. aksi taktir de üyeliğine erişemez olacaktır.